AUCHAN dk1 Raków - Wrzosowa - Nowa Wieś - Poczesna

matiz17 01.12.2013 17:26 · 54 km


Znów zmiana trasy, na początek grudnia wyjeżdżam do Auchan. Trasa nie jeżdżona przez pełne 3 miesiące. Wariant trasy krajowej "1" pasem poboczem "dla rowerów".
Wyruszam o 14:00, boczną do Bohaterów Monte Cassino i Jagiellońską "43" do C.H. Jagiellończycy, a później DK-1 Wojska Polskiego mijając przystanki Okrzei, Mireckiego, Rakowska, Bugajska, Kolejowa, Fabryczna i Wrzosowa, później Nowa Wieś, wydłużam przejazd krajową "1" do Poczesnej. Później skręcam, Poczesna Katowicka - Poczesna Południowa - Huta Stara A - i drogą asfaltową między polami do Auchan. Po drodze jeszcze zatrzymuję się na kilka zdjęć, bo ciekawy widok ze Słońcem. Swoją drogą całkiem niezły początek grudnia: 4-5 stopni C.
Po dojeździe do Auchan, pół godzinki zakupów i załatwiania potrzebnych spraw, dalej już z przystanku "Auchan" na wiadukt i powrót trasą krajową "1" w standardowym wariancie: 2,5km do Wrzosowej, później Fabryczna, Kolejowa, Bugajska (wzdłuż dk1), Rakowska, Okrzei Raków i Jagiellońską na Stradom, w ostatnim odcinku pod wiatr.. No dziś trochę wiało. Powrót już w warunkach ściemniania się i potem zmroku. W sumie "do" i "z" Auchan wyszło 34km. Odwiedziłem gminę Poczesną.
Na sam wieczór (tak po 20:00) jeszcze wyjazd na spotkanie z kumplem. Przed wyjazdem naoliwienie łańcucha i poprawienie hamulca przedniego. Długo się zastanawiałem gdzie pojechać, w końcu jednak postawiłem na spotkanie.
Na Parkitkę do MC docieram drogą okrężną przez Boh. Monte Cassino, Piastowską, Przestrzenną, św. Barbary (pas dla rowerów szczególnie lubiany w oznaczeniu na znakach drogowych - oby takich więcej!), św. Augustyna, Sobieskiego, Al. Wolności - I NMP - Plac Daszyńskiego - Aleje - Kilińskiego - Dekabrystów - Okulickiego i MC Donald. Trochę mży, momentami bardziej pada, ale wytrwale jadę.
Powrót już po 22:00 trasą standardową, nie okrężną z uwagi na opady deszczu, bardziej intensywne: jadę przez Okulickiego - Szajnowicza-Iwanowa - Al. Jana Pawła II, tu koniec ścieżek - dalej Dąbrowskiego - koło Placu Biegańskiego - II NMP - Al. Wolności - Sobieskiego - Korczaka - Monte Cassino i Jagiellońska. Sporo wody także od dołu.. Przyjeżdżam mokry, na szczęście to ostatni dziś kurs.
Bez większych i szczególniejszych wypraw, ale coś na początek grudnia było. Wszystkie przejazdy na Toskanie, sprawnie i dobrze się jeździ, oby jak najdłużej bez usterek.

Wariant "1"

Poczesna Katowicka

Gdzieś w drodze Poczesna - Huta Stara A

Chmury I

Chmury i Toskana

W drodze.. do Auchan

W drodze.. do Auchan II

Huta Stara A - Auchan

Chmury II

Chmury III

Auchan - dojechałem

Na parkingu

więcej na blogu »